فرشید امین | Farshid Amin (بیوگرافی)

 

فرشید امین | Farshid Amin (بیوگرافی)

زندگی نامه کامل فرشید امیننام : فرشید

نام خانوادگی : امین طینت

نام مستعار : فرشید امین

سبک : پاپ

ساز : گیتار – پیانو – بالن

اسپانسر : آونگ – پارس ویدیو

محل تولد : اهواز

اقمات کنونی : لس آنجلس

تاریخ تولد : ۱۳۵۵/۱/۱۷


فرشید امین در اهواز در روز ۱۷ فروردین متولد شد ولی در ۶ ماهگی خانواده اش به تهران رفتند  تا ۱۱ سالگی در تهران در منطقه ای به نام (عباس آباد ) زندگی می کردند ولی با خانواده بعد از آن به انگلستان مهاجرت کردند .


فرشید امین انسان بسیار  آرامی هست و هیچ مشکلی با هیچ کسی ندارد و در کار هنری با همه دوست هست . اما برعکس در کنسرت ها و موزیک ویدیو ها بسیار آدم پرجنب و جوشی هستش و بسیار ریلکس . او زبان انگلیسی رو به لهجه ی بریتیش صحبت می کنه چون به همراه خانواده اش در انگلستان زندگی کرده است او غیر از خوانندگی یک ترانه سرای بزرگ و یک موزیک دان و آهنگساز بزرگ هم هست که برای خوانندگان دیگری هم ترانه سازی کرده است دوستان بزرگی چون کوجی و بهنام مکری و فرخ آهی دارد حدود ۱۰ سال پیش سیگار رو ترک کرده که اراده ی بسیار قوی می خواهد او این کار رو بزرگترین انقلاب زندگی اش می داند بهترین ترانه رو “نسترن” می دونه . در کل فرشید”وایو موزیک” امین بسیار خوش تیپ و خوش لباس و آرام و جذابی هستش که به کارش خیلی اهمیت میده.


۲)زندگی هنری:فرشید امین کارنامه ی هنری اش را با آلبومی غیر رسمی به نام “آوای من” آغاز کرد که شامل ۷ ترانه ی بسیار زیبا و رمانتیک بود که ترانه ی غربت در این آلبوم واقعا یک شاهکار است . کار رسمی فرشید امین با آلبوم “بانو” آغاز شد که در آن ترانه ی مطرح “نسترن” قرار دارد “وایو موزیک” که با این ترانه فرشید امین یک شبه ره صد ساله رو رفت و چهره شد این آلبوم شامل ۹ ترانه ی بسیار زیبا هستش که در این آلبوم به اسم های دختر ها تاکیید شده و فرشید امین علاقه مندان زیادی رو از این طریق به خودش جذب کرد .


آلبوم دوم او یعنی “دیدی گفتم” کار بسار متفاوت و پرفروش و بسیار زیبایی بود که ترانه ی دیدی گفتم یکی از زیباترین کارهای این آلبوم بود در این آلبوم ترانه های مطرح دیگری از جمله بگوبر میگردی و دلت بخواد و سپیده و این دختره نیز قرار داشتند . آلبوم سوم فرشید “ریمیکس” نام داشت که ترانه ی فوق العاده استثنایی و بسیار زیبا و محشر “بانو” که ریمیکسی از ترانه ی بانو از آلبوم بانو بود ولی این ترانه بسیار رمانتیک تر وزیباتر بود که واقعا هنوز هم بر سر زبان هاست “وایو موزیک” در این آلبوم یک ترانه ی جدید هم به نام “سبز و سرخ و سفید” هم قرار دارد که بسیار کار کرد و گرفت . این البوم ریمیکسی از کارهای قدیمی فرشید امین بود که آلبوم بسیار خوبی بود به همراه این البوم یک دی وی دی از موزیک ویدیو های فرشید امین هم عرضه شد . اما آلبوم فوق العاده ی “گرفتار” که پرفروش ترین آلبوم فرشید امین تاکنون بوده است .

آلبوم بعدیش شامل ۸ ترانه و ۲ ریمیکس از ترانه ی استثنایی “توروبه خدا“هستش که ترانه های بسیار زیبایه گرفتار و قانون شکن و الهی شکر و تو فکرتم و رفتی برو و خواب بودم  در این آلبوم قرار دارند.که ترانه ی “گرفتار” بسیار بر “وایو موزیک” سر زبان ها افتاد.فرشید امین کهترانه سرا و آهنگساز بسیار عالی هستش همیشه کارهای با کیفیت و عالی به بازار ارائه میده .


آلبوم دیدی گفتم : دلت بخواد – سپیده – بگو برمیگردی – عین دختره –  مامان گلی – دیدی گفتم – پیوند – داب میکس

آلبوم آوای من : الهی شکر – یادم رفت – آوای من – اشک – غربت – فاصله ها – جدایی –

آلبوم سپیده : شامل هشت ترک….

آلبوم بانو : ناناز – نسترن – لیلی – رویا – بانو – لیلا – لیلا (با زبان اسپانیایی) – لیلا ( رمیکس ) – رویا (دنس میکس)

آلبوم رمیکس : سبز و سرخ و سفید – عین دختره ( لندون میکس ) – نسترن – رویا – لیلا – عین دختره ( رمیکس )

آلبوم فردا : بعد از نسترن – حیف – فردا را چه دیدی – یادم رفت – تو بی نظیری – جام زندگی – آی قلبم – به به – نفس نفس

آلبوم گرفتار : تو رو به خدا – گرفتار – خواب بودم – رفتی برو – دختر آریای – الهی شکر – تو فکرتم – قانون شکن – تو رو به خدا  (اسکتند میکس )

تک آهنگ ها : همین امروز – گل من – مستم من امشب

لیست رویدادها
عنوان تاریخ
کنسرت فرشید امین و پیروز در استانبول 1396/12/27

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تیک 24 می باشد.